RWR80NR750FRS70
Mfr.Part #
RWR80NR750FRS70
Description
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
750mOhms
Package / Case :
Datasheets
RWR80NR750FRS70
Vishay / Dale RWR80NR750FRS70
750mOhms, 2W, Wirewound,