RWR80NR422FRS70
Mfr.Part #
RWR80NR422FRS70
Description
RES 0.422 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.39mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Length :
10.3124mm
Resistance :
422mOhms
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR80NR422FRS70
Vishay / Dale RWR80NR422FRS70
Through Hole 422mOhms, 2W, Wirewound,