RWR80NR332FRB12
Mfr.Part #
RWR80NR332FRB12
Description
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.31mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
332mOhms
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Termination :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Diameter :
2.39mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Datasheets
RWR80NR332FRB12
Vishay / Dale RWR80NR332FRB12
Through Hole 332mOhms, 2W, Wirewound,