RWR80NR100FRS73
Mfr.Part #
RWR80NR100FRS73
Description
RES 0.1 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Resistance :
100mOhms
Max Operating Temperature :
250°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.39mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80NR100FRS73
Vishay / Dale RWR80NR100FRS73
Through Hole 100mOhms, 2W, Wirewound,