RWR80N7R50FRRSL
Mfr.Part #
RWR80N7R50FRRSL
Description
RES 7.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
7.5Ohms
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80N7R50FRRSL
Vishay / Dale RWR80N7R50FRRSL
7.5Ohms, 2W, Wirewound,