RWR80N75R0DRBSL
Mfr.Part #
RWR80N75R0DRBSL
Description
RES 75 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.39mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
75Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N75R0DRBSL
Vishay / Dale RWR80N75R0DRBSL
75Ohms, 2W, Wirewound,