RWR80N6R65FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N6R65FSBSL
Description
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
6.65Ohms
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Datasheets
RWR80N6R65FSBSL
Vishay / Dale RWR80N6R65FSBSL
6.65Ohms, 2W, Wirewound,