RWR80N6R19FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N6R19FSBSL
Description
RES 6.19 OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
6.19Ohms
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR80N6R19FSBSL
Vishay / Dale RWR80N6R19FSBSL
6.19Ohms, 2W, Wirewound,