RWR80N6490FSB12
Mfr.Part #
RWR80N6490FSB12
Description
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Diameter :
2.39mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~250°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
649Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N6490FSB12
Vishay / Dale RWR80N6490FSB12
Through Hole 649Ohms, 2W, Wirewound,