RWR80N63R4FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N63R4FSBSL
Description
RES 63.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
63.4Ohms
Datasheets
RWR80N63R4FSBSL
Vishay / Dale RWR80N63R4FSBSL
63.4Ohms, 2W, Wirewound,