RWR80N58R3DRBSL
Mfr.Part #
RWR80N58R3DRBSL
Description
RES 58.3 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Resistance :
58.3Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
RWR80N58R3DRBSL
Vishay / Dale RWR80N58R3DRBSL
58.3Ohms, 2W, Wirewound,