RWR80N5620FSRSL
Mfr.Part #
RWR80N5620FSRSL
Description
RES 562 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
562Ohms
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Published :
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80N5620FSRSL
Vishay / Dale RWR80N5620FSRSL
562Ohms, 2W, Wirewound,