RWR80N5620FRRSL
Mfr.Part #
RWR80N5620FRRSL
Description
RES 562 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Resistance :
562Ohms
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80N5620FRRSL
Vishay / Dale RWR80N5620FRRSL
562Ohms, 2W, Wirewound,