RWR80N51R1FMS70
Mfr.Part #
RWR80N51R1FMS70
Description
RES 51.1 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power (Watts) :
2W
Resistance :
51.1Ohms
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
M (1%)
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80N51R1FMS70
Vishay / Dale RWR80N51R1FMS70
51.1Ohms, 2W, Wirewound,