RWR80N4R64FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR80N4R64FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.64 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Published :
Lead Length :
38.1mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.64Ohms
Composition :
Wirewound
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Power Rating :
2W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR80N4R64FRRSL
Vishay / Dale RWR80N4R64FRRSL
4.64Ohms, 2W, Wirewound,