RWR80N4R64FRB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR80N4R64FRB12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.64 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
4.64Ohms
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Published :
Width :
2.39mm
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Operating Temperature :
250°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.39mm
Datasheets
RWR80N4R64FRB12
Vishay / Dale RWR80N4R64FRB12
Through Hole 4.64Ohms, 2W, Wirewound,