RWR80N4750FRBSL
Mfr.Part #
RWR80N4750FRBSL
Description
RES 475 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
475Ohms
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80N4750FRBSL
Vishay / Dale RWR80N4750FRBSL
475Ohms, 2W, Wirewound,