RWR80N4530BSRSL
Mfr.Part #
RWR80N4530BSRSL
Description
RES 453 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Resistance :
453Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N4530BSRSL
Vishay / Dale RWR80N4530BSRSL
453Ohms, 2W, Wirewound,