RWR80N3R00FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N3R00FSBSL
Description
RES 3 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Resistance :
3Ohms
Datasheets
RWR80N3R00FSBSL
Vishay / Dale RWR80N3R00FSBSL
3Ohms, 2W, Wirewound,