RWR80N39R2FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N39R2FSBSL
Description
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
39.2Ohms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
48 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N39R2FSBSL
Vishay / Dale RWR80N39R2FSBSL
39.2Ohms, 2W, Wirewound,