RWR80N39R2FMB12
Mfr.Part #
RWR80N39R2FMB12
Description
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Published :
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
39.2Ohms
Datasheets
RWR80N39R2FMB12
Vishay / Dale RWR80N39R2FMB12
39.2Ohms, 2W, Wirewound,