RWR80N3650FPBSL
Mfr.Part #
RWR80N3650FPBSL
Description
RES 365 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
365Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80N3650FPBSL
Vishay / Dale RWR80N3650FPBSL
365Ohms, 2W, Wirewound,