RWR80N33R2FSB12
Mfr.Part #
RWR80N33R2FSB12
Description
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
33.2Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
2W
Diameter :
2.39mm
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Composition :
Wirewound
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR80N33R2FSB12
Vishay / Dale RWR80N33R2FSB12
Through Hole 33.2Ohms, 2W, Wirewound,