RWR80N33R2FRS73
Mfr.Part #
RWR80N33R2FRS73
Description
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Diameter :
2.39mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
33.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Mount :
Through Hole
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80N33R2FRS73
Vishay / Dale RWR80N33R2FRS73
Through Hole 33.2Ohms, 2W, Wirewound,