RWR80N33R2FRBSL
Mfr.Part #
RWR80N33R2FRBSL
Description
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
33.2Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N33R2FRBSL
Vishay / Dale RWR80N33R2FRBSL
33.2Ohms, 2W, Wirewound,