RWR80N3320DRRSL
Mfr.Part #
RWR80N3320DRRSL
Description
RES 332 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
332Ohms
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RWR80N3320DRRSL
Vishay / Dale RWR80N3320DRRSL
332Ohms, 2W, Wirewound,