RWR80N31R6FRBSL
Mfr.Part #
RWR80N31R6FRBSL
Description
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
31.6Ohms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Datasheets
RWR80N31R6FRBSL
Vishay / Dale RWR80N31R6FRBSL
31.6Ohms, 2W, Wirewound,