RWR80N22R0FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N22R0FSBSL
Description
RES 22 OHM 2W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
22Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80N22R0FSBSL
Vishay / Dale RWR80N22R0FSBSL
22Ohms, 2W, Wirewound,