RWR80N20R0FPBSL
Mfr.Part #
RWR80N20R0FPBSL
Description
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
20Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RWR80N20R0FPBSL
Vishay / Dale RWR80N20R0FPBSL
20Ohms, 2W, Wirewound,