RWR80N20R0BRRSL
Mfr.Part #
RWR80N20R0BRRSL
Description
RES 20 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Package / Case :
Resistance :
20Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80N20R0BRRSL
Vishay / Dale RWR80N20R0BRRSL
20Ohms, 2W, Wirewound,