RWR80N1R21FRBSL
Mfr.Part #
RWR80N1R21FRBSL
Description
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Resistance :
1.21Ohms
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80N1R21FRBSL
Vishay / Dale RWR80N1R21FRBSL
1.21Ohms, 2W, Wirewound,