RWR80N1R00BRBSL
Mfr.Part #
RWR80N1R00BRBSL
Description
RES 1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Resistance :
1Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Datasheets
RWR80N1R00BRBSL
Vishay / Dale RWR80N1R00BRBSL
1Ohms, 2W, Wirewound,