RWR80N1501BSBSL
Mfr.Part #
RWR80N1501BSBSL
Description
RES 1.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.5kOhms
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80N1501BSBSL
Vishay / Dale RWR80N1501BSBSL
1.5kOhms, 2W, Wirewound,