RWR80N14R7FSB12
Mfr.Part #
RWR80N14R7FSB12
Description
RES 14.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Diameter :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Resistance :
14.7Ohms
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80N14R7FSB12
Vishay / Dale RWR80N14R7FSB12
Through Hole 14.7Ohms, 2W, Wirewound,