RWR80N14R3DRB12
Mfr.Part #
RWR80N14R3DRB12
Description
RES 14.3 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
14.3Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Published :
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR80N14R3DRB12
Vishay / Dale RWR80N14R3DRB12
14.3Ohms, 2W, Wirewound,