RWR80N13R0FSB12
Mfr.Part #
RWR80N13R0FSB12
Description
RES 13 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Mount :
Through Hole
Resistance :
13Ohms
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.39mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80N13R0FSB12
Vishay / Dale RWR80N13R0FSB12
Through Hole 13Ohms, 2W, Wirewound,