RWR80N1301FSRSL
Mfr.Part #
RWR80N1301FSRSL
Description
RES 1.3K OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Published :
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
1.3kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR80N1301FSRSL
Vishay / Dale RWR80N1301FSRSL
1.3kOhms, 2W, Wirewound,