RWR80N1270FSB12
Mfr.Part #
RWR80N1270FSB12
Description
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
127Ohms
Power (Watts) :
2W
Diameter :
2.39mm
Power Rating :
2W
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Composition :
Wirewound
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
10.3124mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80N1270FSB12
Vishay / Dale RWR80N1270FSB12
Through Hole 127Ohms, 2W, Wirewound,