RSB36F2FHT106
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RSB36F2FHT106
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
SC-70, SOT-323
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 27VWM UMD3
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Polarity :
Bidirectional
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
150°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
30pF @ 1MHz Max
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Zener Voltage :
36V
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Series :
Automotive, AEC-Q101
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Breakdown Voltage :
36V
Max Power Dissipation :
200mW
Surface Mount :
yes
Number of Pins :
3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
27V