RSA12LTE25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RSA12LTE25
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
TVS DIODE 12V PMDS
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Max Operating Temperature :
150°C
Working Voltage :
12V
Clamping Voltage :
19.5V
Diode Type :
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
Number of Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
600W
Max Power Dissipation :
600W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Length :
4.5mm
Power Line Protection :
No
Pbfree Code :
yes
Breakdown Voltage :
13.3V
Number of Pins :
2
Width :
2.6mm
Reverse Standoff Voltage :
12V
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Breakdown Voltage :
13.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Surge Current :
31A
Mount :
Surface Mount
Composition :
Zener
Height :
2mm