ROV14H821K-S-2
Mfr.Part #
ROV14H821K-S-2
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 820V 6KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Min) :
738V
Maximum DC Volts :
670V
Capacitance @ Frequency :
260pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
902V
Energy :
235J
Varistor Voltage (Typ) :
820V
Current - Surge :
6kA
Maximum AC Volts :
510V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Datasheets
ROV14H821K-S-2
Introducing Littelfuse ROV14H821K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV14H821K-S-2 pinout, ROV14H821K-S-2 datasheet PDF, ROV14H821K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV14H821K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.