ROV14H781K-2
Mfr.Part #
ROV14H781K-2
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 780V 6KA DISC 14MM
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ) :
780V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Energy :
233J
Capacitance @ Frequency :
250pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
640V
Current - Surge :
6kA
Maximum AC Volts :
485V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
702V
Varistor Voltage (Max) :
858V
Datasheets
ROV14H781K-2
Introducing Littelfuse ROV14H781K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV14H781K-2 pinout, ROV14H781K-2 datasheet PDF, ROV14H781K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV14H781K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.