ROV14H470K-S
Mfr.Part #
ROV14H470K-S
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 47V 2KA DISC 14MM
Packaging :
Bulk
Current - Surge :
2kA
Energy :
14J
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
38V
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Capacitance @ Frequency :
6420pF @ 1kHz
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Min) :
42.3V
Maximum AC Volts :
30V
Datasheets
ROV14H470K-S
Introducing Littelfuse ROV14H470K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, ROV14H470K-S pinout, ROV14H470K-S datasheet PDF, ROV14H470K-S amp .Beyond Littelfuse ROV14H470K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.