ROV14H361K-S
Mfr.Part #
ROV14H361K-S
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 360V 6KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Min) :
324V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Maximum DC Volts :
300V
Energy :
130J
Current - Surge :
6kA
Capacitance @ Frequency :
470pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
230V
Varistor Voltage (Max) :
396V
Varistor Voltage (Typ) :
360V
Package / Case :
Disc 14mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
ROV14H361K-S
Introducing Littelfuse ROV14H361K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 14mm, ROV14H361K-S pinout, ROV14H361K-S datasheet PDF, ROV14H361K-S amp .Beyond Littelfuse ROV14H361K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.