ROV14H361K-S-2
Mfr.Part #
ROV14H361K-S-2
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 360V 6KA DISC 14MM
Current - Surge :
6kA
Varistor Voltage (Min) :
324V
Capacitance @ Frequency :
470pF @ 1kHz
Energy :
130J
Maximum AC Volts :
230V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
300V
Varistor Voltage (Typ) :
360V
Varistor Voltage (Max) :
396V
Package / Case :
Disc 14mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV14H361K-S-2
Introducing Littelfuse ROV14H361K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, ROV14H361K-S-2 pinout, ROV14H361K-S-2 datasheet PDF, ROV14H361K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV14H361K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.