ROV14-781K-S
Mfr.Part #
ROV14-781K-S
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 780V 4.5KA DISC 14MM
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
702V
Varistor Voltage (Typ) :
780V
Maximum AC Volts :
485V
Maximum DC Volts :
640V
Energy :
184J
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
858V
Packaging :
Bulk
Capacitance @ Frequency :
252pF @ 1kHz
Current - Surge :
4.5kA
Datasheets
ROV14-781K-S
Introducing Littelfuse ROV14-781K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, ROV14-781K-S pinout, ROV14-781K-S datasheet PDF, ROV14-781K-S amp .Beyond Littelfuse ROV14-781K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.