ROV14-561K-2
Mfr.Part #
ROV14-561K-2
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 560V 4.5KA DISC 14MM
Package / Case :
Disc 14mm
Capacitance @ Frequency :
398pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
350V
Published :
Current - Surge :
4.5kA
Varistor Voltage (Max) :
616V
Energy :
156J
Varistor Voltage (Typ) :
560V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
460V
Varistor Voltage (Min) :
504V
Datasheets
ROV14-561K-2
Introducing Littelfuse ROV14-561K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV14-561K-2 pinout, ROV14-561K-2 datasheet PDF, ROV14-561K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV14-561K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.