ROV14-301K-S-2
Mfr.Part #
ROV14-301K-S-2
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 300V 4.5KA DISC 14MM
Energy :
84J
Maximum DC Volts :
250V
Current - Surge :
4.5kA
Capacitance @ Frequency :
650pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
195V
Varistor Voltage (Min) :
270V
Varistor Voltage (Max) :
330V
Published :
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Disc 14mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Datasheets
ROV14-301K-S-2
Introducing Littelfuse ROV14-301K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV14-301K-S-2 pinout, ROV14-301K-S-2 datasheet PDF, ROV14-301K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV14-301K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.