ROV10H751K-S-2
Mfr.Part #
ROV10H751K-S-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Maximum DC Volts :
615V
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Energy :
115J
Capacitance @ Frequency :
130pF @ 1kHz
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum AC Volts :
460V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
675V
Varistor Voltage (Max) :
825V
Datasheets
ROV10H751K-S-2
Introducing Littelfuse ROV10H751K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV10H751K-S-2 pinout, ROV10H751K-S-2 datasheet PDF, ROV10H751K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10H751K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.