ROV10H390K-S
Mfr.Part #
ROV10H390K-S
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 39V 1KA DISC 10MM
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum AC Volts :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ) :
39V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Energy :
5.6J
Capacitance @ Frequency :
3660pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
42.9V
Current - Surge :
1kA
Varistor Voltage (Min) :
35.1V
Maximum DC Volts :
31V
Datasheets
ROV10H390K-S
Introducing Littelfuse ROV10H390K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10H390K-S pinout, ROV10H390K-S datasheet PDF, ROV10H390K-S amp .Beyond Littelfuse ROV10H390K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.